6 EKİM İSTANBUL’UN KURTULUŞU 2018
![](http://www.galileilisesi.k12.tr/uploads/14637/f534af81c10e515c07994e35cb76f2cb.jpg)
Zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın ardından, takvim yaprakları 6 Ekim 1923'ü gösterdiğinde, İstanbul’da, yeniden bayrağımız dalgalanmaya başlamıştır.
Okulumuz 10A sınıfı öğrencilerinden Berk Yünezer günün anlam ve önemini belirten konuşmasını 5 Ekim 2018 Cuma günü bayrak töreninde gerçekleştirmiştir. Yaptığı konuşmasıyla Ulu Önder Atatürk’ün giriştiği mücadelenin sesini bir kez daha bizlere duyurmuş ve kalbimizdeki İstanbul sevgisini bir kez daha bizlere hatırlatmıştır.